Home WiadomościZe Świata Chile: siostra zakonna szefową duszpasterstwa w diecezji

Chile: siostra zakonna szefową duszpasterstwa w diecezji

Redakcja

Zakonnica została szefową duszpasterstwa w diecezji San Felipe w środkowym Chile. Siostra Nelly León będzie koordynowała pracę różnych działów duszpasterstwa jako „delegatka biskupia ds. duszpasterstwa ogólnego”.

60-letnia s. Nelly León należy do zgromadzenia sióstr Dobrego Pasterza. Przez wiele lat była kapelanką w więzieniu dla kobiet w Santiago de Chile. Pracowała też w SENAME – instytucji rządowej, zajmującej się ochroną prawną dzieci i młodzieży, a także kontrolą adopcji. Od dwóch lat natomiast przebywa w ośrodku duchowości swego zgromadzenia w San Felipe.

Informując o nominacji, bp Gonzalo Bravo Álvarez wskazał, że ma ona na celu kontynuację procesu odnowy duszpasterskiej w diecezji San Felipe. Wyjaśnił, że s. Nelly León będzie koordynowała pracę prowadzoną przez różnych delegatów biskupich, jak również dbała o to, by „wszyscy mogli wykorzystać swe talenty i zdolności w służbie królestwa Bożego w różnych kontekstach duszpasterskich”.

pb (KAI/Fides) / San Felipe

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda