Home WiadomościZe Świata Chiny: księża i zakonnice poddani „reedukacji”

Chiny: księża i zakonnice poddani „reedukacji”

Redakcja

Około 160 księży i zakonnic z diecezji w Szanghaju przeszło we wrześniu obowiązkowe szkolenie w miejscowym Instytucie Socjalizmu. Wpajano im wolę służby narodowi i niezależności od Papieża.

Zajęcia trwały łącznie trzy dni, po 12 godzin dziennie. Dotyczyły m.in. stosunków państwo-religia, polityki religijnej Partii Komunistycznej, podstawowych wartości socjalizmu i rozwoju gospodarczego Chin. Na końcu uczestnicy szkolenia musieli przystąpić do egzaminu.

Większość obserwatorów ocenia, że to „pranie mózgu” związane jest z zachowaniem biskupa pomocniczego Szanghaju Thaddeusa Ma Daqina. Podczas swoich święceń 7 lipca duchowny ogłosił, że rezygnuje z członkostwa w Patriotycznym Stowarzyszeniu Chińskich Katolików, które dąży do zastąpienia zdelegalizowanego w tym kraju Kościoła katolickiego. Od tego czasu biskup pozostaje w areszcie domowym w seminarium w Sheshan, a w jego sprawie prowadzone jest dochodzenie.

mz/ rv, asianews.it, ucanews.com

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda