Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Ostatnie pożegnanie śp. ks. Franciszka Ferugi TChr

Chrystusowcy: Ostatnie pożegnanie śp. ks. Franciszka Ferugi TChr

Redakcja

W czwartek, 2 sierpnia chrystusowcy z prowincji australijskiej pw. Świętej Rodziny zebrali się w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Marayong, aby pożegnać swojego najstarszego współbrata, śp. ks. Franciszka Ferugę.

O godz. 13.30 ks. Krzysztof Chwałek przewodniczył modlitwie różańcowej w intencji zmarłego kapłana. O godz. 14.00 rozpoczęła się liturgia pogrzebowa, której przewodniczył prowincjał, ks. Przemysław Karasiuk. Homilię wygłosił jego zastępca ks. Antoni Dudek, rektor sanktuarium. Mszę Świętą koncelebrowało piętnastu współbraci i jeden ojciec paulin. Przed modlitwami końcowymi chrystusowcy odśpiewali hymn Towarzystwa. Na pogrzeb przyjechali autobusem dawni parafianie ks. Franciszka z Newcastle i delegacje wiernych z innych ośrodków duszpasterskich, gdzie ks. Franciszek wcześniej pracował: Hobart i Melbourne. Ciało ks. Franciszka złożono we wspólnej mogile chrystusowców na Pine Grove Lawn Cemetery niedaleko sanktuarium w Marayong. Zdjęcia na stronie prowincji.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda