Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Poświęcenie odzyskanej świątyni w Kisielówce na Ukrainie

Chrystusowcy: Poświęcenie odzyskanej świątyni w Kisielówce na Ukrainie

Redakcja

W sobotę, 28 września odbyło się poświęcenie kościoła w Kisielówce, filii parafii w Mikołajowie, gdzie od wielu lat posługują księża chrystusowcy. Uroczystości przewodniczył miejscowy ordynariusz odesko-symferopolski bp Bronisław Bernacki. Obecny był wikariusz generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat z Poznania. Licznie zgromadzili się parafianie cieszący się z odnowionej i poświęconej na nowo po 160 latach świątyni.

Kościół w Kisielówce został zbudowany przez polskich zesłańców po powstaniu listopadowym i w październiku 1853 r. został poświęcony przez ówczesnego biskupa. Po rewolucji październikowej kościół został zamieniony na skład ziarna. Staraniem naszego współbrata ks. Włodzimierza Dziducha TChr świątynia została odzyskana i zadaszona. Duży wkład w jego remont włożył też kolejny duszpasterzujący w Mikołajowie chrystusowiec ks. Ryszard Karapuda. Obecnie pracuje tam ks. Piotr Brotoń TChr. Uroczystość poświęcenia w pewien sposób zwieńczyła remont, w ramach którego został wykonany sufit, prezbiterium i podłoga, na nowo powstał chór na którym stanęły przywiezione z Braunschweigu organy.

Więcej (zdjęcia) na: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda