Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Wieści z Kijowa

Chrystusowcy: Wieści z Kijowa

Redakcja

Pracujący wśród Polonii w Kijowie ks. Leszek Tokarzewski TChr, który tworzy tam polską kapelanię dzieli się radością z uroczystości religijno-patriotycznych.

Biało-czerwono  i „majowo” było 29 kwietnia 2012 r. w katedrze pw. św. Aleksandra w Kijowie. W niedzielę Dobrego Pasterza celebrowano tutaj liturgię z okazji pierwszej rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II oraz uroczystości NMP Królowej Polski. Do stołecznej świątyni przybyli z tej okazji: JE Ambasador RP na Ukrainie Henryk Litwin z Rodziną, przedstawiciele polskiego korpusu dyplomatycznego, działacze polonijni z Kijowa, Żytomierza, Białej Cerkwi i Różyna, pielgrzymi z Lubaczowa, działacze NSZZ „Solidarność” z Rzeszowa, grupa ministrantów z parafii chrystusowców w Poznaniu oraz niezwykle liczna grupa miejscowych katolików. Mszę świętą celebrował ordynariusz diecezji Kijowsko-Żytomierskiej ks. abp Piotr Malczuk wraz z kapłanami, którzy wraz z pielgrzymami przybyli z Polski. Ksiądz Arcybiskup wygłosił także homilię. Pod koniec Mszy Świętej głos zabrał Ambasador RP na Ukrainie Henryk Litwin.

Na zakończenie uroczystości zgromadzeni odmówili litanię do Błogosławionego Jana Pawła II. Następnie Ksiądz Arcybiskup udzielił zebranym błogosławieństwa relikwiami bł. Jana Pawła II, które z tej okazji specjalnie przywieziono z seminarium duchownego w Worzelu. Wierni mieli okazję ucałowania relikwii. A potem zebrani w kościele udali na przykościelny plac, gdzie poczęstowano ich polskim żurkiem i znakomitym bigosem.

Szeroka relacja i dokumentacja fotograficzna uroczystości na stronie Kapelanii polskiej w Kijowie.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda