Home WiadomościZe Świata Chrystusowcy: Zmarł ks. Konrad Urbanowski

Chrystusowcy: Zmarł ks. Konrad Urbanowski

Redakcja

Z USA nadeszła smutna wiadomość, że w niedzielę, 3 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 miejscowego czasu odszedł do wieczności nasz współbrat, ks. Konrad Urbanowski SChr. (l. 95).

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Konrada odbędą się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Sterling Heights, MI. We wtorek, 5 czerwca o godz. 18.30 różaniec i nieszpory żałobne, a w środę o godz. 11.00 Msza Święta pogrzebowa.

Śp. Konrad Urbanowski urodził się 17 lutego 1917 r. w Tucholi. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 7 września 1936 r. 29 września 1937 r. w Potulicach złożył pierwszą profesję zakonną, zaś dozgonną 29 września 1940 r. w Krakowie. Dnia 23 maja 1943 r. w Krakowie przyjął święcenia prezbiteratu z rąk księdza biskupa Michała Godlewskiego. Po przyjęciu święceń był kapelanem w obozie przejściowym (Durchganglager) w Lublinie. Od 2 lutego do 15 lipca 1944 r. był więziony w Lublinie i Krakowie. Po odzyskaniu wolności od sierpnia 1944 r. duszpasterzował w: Kochanowie, Śremie, Krotoszynie, Pelplinie, Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie, Gryficach. Od 1951 r. był socjuszem nowicjatu w Bydgoszczy i następnie wykładowcą w Niższym Seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Ziębicach i Świdnicy. W latach 1962-1964 duszpasterz w Szczecinie. Od 1964 r. duszpasterz polonijny w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (Calgary, Central–Falls, Boston, Los Angeles, Oshawa, Sterling Heights). Od 1994 r. rezydował w przy parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Sterling Heights. W Prowincji Towarzystwa Chrystusowego pw. Królowej Polonii Zagranicznej w USA i Kanadzie wypełniał posługi: wiceprowincjała, ekonoma i radnego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda