Home WiadomościZe Świata Czuwanie dla osób konsekrowanych w Rzymie

Czuwanie dla osób konsekrowanych w Rzymie

Redakcja

W przeddzień Dnia Życia Konsekrowanego, czyli w środę 1 lutego, w kościele pw. Św. Alfonsa w Rzymie na Eskwilinie, w Sanktuarium Matki Bozej Nieustającej Pomocy, zostało zorganizowane specjalne czuwanie modlitwene w intencji wszystkich osób konsekrowanych, na które zostały zaproszone zwłaszcza Siostry zakonne różnych zgromadzeń, których domy znajdują się w najbliższej okolicy.

W sąsiedztwie Sanktuarium ma swoje domy przynajmniej 30 różnych wspólnot zakonnych, stąd redemptoryści, którzy w wielu z tych wspólnot pełnią funkcję kapelanów, czują się odpowiedzialni, by inicjować tego typu spotkania, pozwalające przeżywać komunię charyzmatów i budować wzajemne braaterskie relacje. Tematyka czuwania zanspirowana była tematem niedawno zakończonej Kapituły Generalnej Redemptorystów “Nie mamy prawa głosić Jezusa, jako naszego Pana i Boga, jesli nie dotykamy Jego ran”.

Dzisiejszy świat  obok doświadczanego ogromnego postępu i zaawansowanej technologii  doświadcza również cierpienia i bólu. Rany świata są zauważalne na wielu polach: polityki, rodziny, życia osób samotnych, ekologii – także Kościół nie jest od tych ran wolny. Jako konsekrowani, jesteśmy zaproszeni do tego, aby odpowiedzieć na krzyk poranionego świata poprzez okazanie mu solidarności. Przeplatające się ze sobą modlitwy i śpiewy pozwoliły jeszcze raz z wdzięcznością poparzeć na dar życia konsekrowanego i z nadzieją spojrzeć w przyszłość, stawiającą przed nami nowe zadania.

W czuwaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym także przełozony generalny redemptorystów O. Michel Brehl.

Nadesłał: o. Piotr Andrukiewicz CSsR

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda