Home WiadomościZe Świata Delegatura na Madagaskarze uczciła 200-lecie pierwszej reguły

Delegatura na Madagaskarze uczciła 200-lecie pierwszej reguły

Redakcja

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, którzy posługują na Madagaskarze, uczcili 200-lecie pierwszej reguły zakonnej oblatów, zredagowanej przez św. Eugeniusza de Mazenoda w swojej posiadłości rodzinnej w Saint Laurent du Verdon w 1818 roku. Spotkanie zgromadziło wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne dzieła w delegaturze malgaskiej. Każdego roku takie zgromadzenie pozwala ocenić dzieła prowadzone przez oblatów, jak również dokonać potrzebnych zmian. Niemniej jednak zbiegło się ono w tym roku z 200 rocznicą reguły oblackiej. Pierwszego dnia zatem skupiono się na przesłaniu ojca generała, który wzywa oblatów na całym świecie, aby w tych dniach, w których wspominamy ową rocznicę, wyrazić Bogu wdzięczność za dar naszego charyzmatu oraz Konstytucji i Reguł zgromadzenia. Na zakończenie dnia odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz odnowienie ślubów zakonnych przez wszystkich oblatów.

Delegatura malgaska jest częścią Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Obejmuje Madagaskar (blisko 20 milionów mieszkańców) oraz należącą do Francji wyspę La Réunion (blisko milion mieszkańców) – oddaloną od Madagaskaru ok. 700 km na wschód. Na czerwonej wyspie – tak bowiem nazywany jest Madagaskar ze względu na kolor gleby – polscy oblaci posługują od blisko 40 lat. Obecnie delegatura liczy 76 oblatów, w tym: 44 prezbiterów, 5 braci zakonnych i 27 scholastyków (kleryków).

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda