Home WiadomościZe Świata Dobiegła końca wizyta Przełożonego Generalnego Salezjanów w Indiach

Dobiegła końca wizyta Przełożonego Generalnego Salezjanów w Indiach

Redakcja

Wizyta animacji Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime w inspektorii Indie-Dimapur podobnie jak się zaczęła, tak i się skończyła: w klimacie radosnego świętowania i gorącego przyjęcia ze strony młodzieży i członków Rodziny Salezjańskiej, którzy dziękowali za obecność wśród nich następcy Księdza Bosko. 

W piątek 13 września Przełożony Generalny spotkał się z ks. inspektorem Jose Kuruvachirą i członkami Rady inspektorialnej. Właściwie to spędził z nimi całe przedpołudnie, zgłębiając stan inspektorii, zapoznając się z projektami i wyzwaniami dotyczącymi przyszłości, przypominając im linie przewodnie dla całego Zgromadzenia. Ta braterska wymiana zdań znalazła potem punkt kulminacyjny w celebracji eucharystycznej, której przewodniczył ks. Á.F. Artime, co łączyło się również ze szczególną modlitwą w intencji inspektorii i wikariusza ks. inspektora, ks. Nazariusa Lakry, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.  

Po południu, po świątecznym obiedzie, spożytym również w gronie świeckich współpracowników w jadalni domu inspektorialnego, następca Księdza Bosko udał się do domu “St. Mary” sióstr misjonarek Maryi Wspomożycielki (ang. MSMHC), 12. grupy Rodziny Salezjańskiej. W czasie serdecznego spotkania Przełożony Generalny został powitany występem orkiestry szkoły, którą tworzą dziewczęta ze szkoły i same siostry. Za to gorące przyjęcie serdecznie im podziękował, kierując do nich słowa zachęty, a także wykonując niektóre pieśni hiszpańskie.

Potem odwiedził salezjański nieformalny ośrodek kształcenia zawodowego, który również znajduje się w Dimapur. Spotkał się z dyrektorem ośrodka, ks. Devasia Rajeesha, i innymi współbraćmi ze wspólnoty, którzy przedstawili mu szczegółowe sprawozdanie z apostolatu, jaki prowadzą wśród młodzieży potrzebującej, na który składają się kursy: stolarski, spawania, mechaniki, zootechniki, przewodnicki, rolnictwa biologicznego i rybołówstwa. Przełożony Generalny, zadowolony z tej szerokiej gamy oferowanych usług, pochwalił ich zaangażowanie i zachęcił ich do kontynuowania tej pracy, prawdziwie salezjańskiej.

W sobotę 14 września, w ostatnim dni swojej wizyty w Dimapur ks. Á.F. Artime odprawił Eucharystię ze wspólnotą domu inspektorialnego, a następnie, w towarzystwie ks. inspektora i członków jego rady, dotarł na lotnisko, z którego odleciał do Kalkuty, by stamtąd już definitywnie udać się do Rzymu, do siedziby generalnej.

Ks. Jonas Kerketta SDB

(ANS – Dimapur)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda