Home WiadomościZe Świata Dominikanie: Rzymska premiera wywiadu-rzeki z kardynałem Duką

Dominikanie: Rzymska premiera wywiadu-rzeki z kardynałem Duką

Redakcja

Z udziałem ambasadorów Polski i Czech przy Stolicy Apostolskiej odbędzie się rzymska prezentacja wydanego przez dominikańską oficynę „W drodze” wywiadu-rzeki z arcybiskupem Pragi i prymasem Czech, kardynałem Dominikiem Duką.

Ambasadorzy Hanna Suchocka i Pavel Vošalík, którzy reprezentują Rzeczpospolitą Polską i Republikę Czeską przy Stolicy Apostolskiej, będą współgospodarzami spotkania, które odbędzie się 24 listopada w Sali Jana Pawła II w polskim kościele Świętego Stanisława. Rolę gospodarza będzie pełnił też rektor tej świątyni, ks. prałat Paweł Ptasznik.

Książkę „Tradycja jest wyzwaniem” – zapis rozmowy, którą polski dominikanin o. Tomasz Dostatni i czeski dziennikarz Jaroslav Šubrt przeprowadzili z prymasem Czech – zaprezentują w Rzymie poprzednik kard. Duki na stolicy arcybiskupiej w Pradze, kard. Miloslav Vlk i polski jezuita ks. prof. Marek Inglot z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego.

W spotkaniu weźmie również udział bohater książki, który przybędzie do Rzymu na zwołany przez papieża Benedykta XVI konsystorz, a następnego dnia obejmie uroczyście swój tytularny kościół w Wiecznym Mieście pod wezwaniem Świętych Marcelina i Piotra.

„Warto wykorzystać pobyt kardynała Duki, aby zaprezentować rzymskiej Polonii i pracującym w Watykanie polskim biskupom i księżom doświadczenie czeskiego Kościoła, o czym arcybiskup Pragi mówi dużo w książkowym wywiadzie” – tłumaczy o. Dostatni, który poprowadzi rzymską prezentację książki.

W książce „Tradycja jest wyzwaniem” – która rok temu ukazała się w języku czeskim, a kilka tygodni temu po polsku – wywodzący się z Zakonu Dominikanów kard. Duka opowiada o skomplikowanych dziejach Kościoła i społeczeństwa w swoim kraju oraz wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie wiara katolicka, a także o swoich osobistych doświadczeniach.

Polska premiera wywiadu-rzeki z prymasem Czech odbyła się z jego udziałem 25 października w krakowskim klasztorze dominikanów przy okazji odbywających się w tym czasie w Krakowie Targów Książki.

sz / wdrodze.pl / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda