Home WiadomościZe Świata Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego u Pallotynów w Brazylii

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego u Pallotynów w Brazylii

Redakcja

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy obchodzimy Dzień Świętości, w pallotyńskiej parafii św. Benedykta Czarnego i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Itaperuna, stanie Rio de Janeiro w Brazylii por raz kolejny przystąpiono do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Inicjatorem podjęcia duchowej adopcji jest ks. Zbigniew Lewandowski SAC, proboszcz parafii i przełożony pallotyńskiej Regii Matki Miłosierdzia w Brazylii. Por raz pierwszy duchowa adopcja w Itaperuna miała miejsce w roku 2016. W ciągu ostatnich pięciu lat pawie 300 osób zobowiązało się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki oraz wyproszeniem łaski sprawiedliwego i prawego życia dla dziecka po urodzeniu. Przez dziewięć miesięcy odmawiają tajemnicę różańca i specjalną modlitwę adopcyjną w intencji dziecka i jego rodziców. W tym roku liczba uczestniczących w Mszy św.  z powodu ograniczeń związanych z pandemią coronavirus19 podczas była zredukowana i zobowiązanie podjęło 24 wiernych. Ks. Lewandowski tłumaczył im, że osoba podejmująca duchową adopcję duchową nie wie, jakiej narodowości jest dziecko, jego imię zna tylko Bóg. Ważne jest, że w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy spoglądamy na Maryję, która zgodziła się być Matką Zbawiciela, spoglądamy na życie, które jest wielkim darem Stwórcy, dlatego chcemy zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada. Każda osoba, która podjęła Duchową Adopcję Dziecka Poczętego otrzymała imienną legitymację potwierdzającą zobowiązanie i zawierającą modlitwę za dziecko nienarodzone oraz została wpisana do Księgi adopcyjnej.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda