Home WiadomościZe Świata Dzieci często nie jedzą przez kilka dni. Nie mogę się na to zgodzić!

Dzieci często nie jedzą przez kilka dni. Nie mogę się na to zgodzić!

Redakcja

Brat Benedykt Pączka, polski misjonarz, pomysłodawca i założyciel African Music School alarmuje z RŚA.

African Music School, pierwsza szkoła muzyczna w Republice Środkowoafrykańskiej, od października 2020 roku uruchomiła kuchnię dla młodzieży. „Dzieci często nie jedzą przez kilka dni. Nie mogę się na to zgodzić” – alarmuje z misji brat Benedykt Pączka, polski misjonarz kapucyn, pomysłodawca i założyciel African Music School.

Jeden posiłek to tylko 2 zł! Stąd pomysł akcji #GraNieBurczy, w czasie której zbierane są środki na dożywianie małych muzyków z miejscowości Bouar w RŚA.

– Zbieramy pieniądze na wsparcie dzieci, ofiar wojny domowej w Republice Środkowoafrykańskiej. Od października działa w placówce kuchnia. Każdy uczeń otrzymuje przed zajęciami ciepły posiłek. Aby kuchnia mogła działać, potrzeba zgromadzenia odpowiedniej ilości środków finansowych – informuje Marcin Choiński z Fundacji Akeda.

– Zapraszamy wszystkich Polaków do włączenia się w akcję #GraNieBurczy, która może spełnić marzenia ojca Benedykta o tym, aby w jego społeczności nie było głodnych dzieci. Prosimy o dokonywanie niedużych, ale cyklicznych wpłat, dzięki czemu każdego miesiąca będziemy mieli środki na zakup żywności. Jeden posiłek to tylko 2 zł. Tygodniowe wyżywienie dziecka to 14 zł – dodaje.

African Music School funkcjonuje w RŚA od 5. lat. W chwili obecnej do szkoły uczęszcza 100 dzieci.

– Celem jest doprowadzenie do sytuacji, aby zamienić karabiny na instrumenty. Młodzież w RŚA wciągana jest do udziału w walkach między grupami rebelianckimi. Chcemy pokazać im, że można żyć inaczej, ale żeby tego dokonać, musimy dać dzieciom jeść. Do szkoły uczęszcza młodzież w różnym wieku, ale zdarzają się 5-latkowie, którzy przychodzą do szkoły 2 kilometry w nadziei, że otrzymają cokolwiek do jedzenia – dodaje Choiński.

Republika Środkowoafrykańska to kraj rozrywany konfliktem zbrojnym od czasu swojego powstania w 1960 roku. Ostatni kryzys został zażegnany w 2019 roku. W grudniu 2020 roku odbędą się jednak w RŚA wybory prezydenckie. Do wyborów zgłosił swój udział były prezydent, który oskarżany jest o rozliczne zbrodnie przeciwko swojej ludności. Istnieje realne zagrożenie, że konflikt rozgorzeje na nowo. 

Szkołę można wesprzeć przez: https://zrzutka.pl/granieburczy

Strona szkoły: https://www.africanmusicschool.com/pl/

Za: www.gosc.pl

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda