Home WiadomościZe Świata Dzień Pokoju: modlitwa w intencji wyborów 2012

Dzień Pokoju: modlitwa w intencji wyborów 2012

Redakcja

W dniu 21 lutego Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonnych Timoru Wschodniego zorganizowała, wraz z Komisją “Iustitia et Pax” Diecezji Dili, manifestację z okazji obchodów Dnia Pokoju, kierując przesłanie pokoju do całego narodu, który przygotowuje się do wyborów powszechnych, mających się odbyć w najbliższych miesiącach.

W tej manifestacji, która odbywała się pod hasłem „Zmienić serce, zmienić świat”, uczestniczyła także Rodzina Salezjańska z Timoru Wschodniego.

Rozpoczęła się ona spotkaniem w kościele parafialnym w Aimutin (Dili), gdzie uczestnicy zgromadzili się wczesnym popołudniem: uczniowie, wierni z siedmiu parafii Dili, zakonnicy i proboszczowie, którzy byli prawdziwymi animatorami tego wydarzenia.

Przybyło sporo przedstawicieli Rodziny Salezjańskiej z Timoru Wschodniego, którym przewodził ks. João Paulino, Przełożony Wizytatorii Indonezji-Timoru Wschodniego (ITM) i Przewodniczący Konferencji Przełożonych Zakonnych. Obecni byli także uczniowie ze szkół salezjańskich, wierni z parafii salezjańskiej “Maria Auxiliadora” w Comoro, Córki Maryi Wspomożycielki i Salezjanie.

Z Aimutin uczestnicy manifestacji, pod przewodnictwem biskupa Dili, bpa Alberto Ricardo da Silva, wyruszyli w kierunku Lecidere, gdzie znajduje się siedziba biskupia. Pochód bardzo szybko przemienił się w procesję religijną; na całej trasie ludzie modlili się, przeplatając modlitwę refleksjami na temat pokoju.

W Lecidere biskup – przemawiając w języku tetun, narodowym języku Timoru Wschodniego – skierował przesłanie pokoju do uczestników i całego narodu. Bp Ricardo zachęcił wszystkich do współpracy i modlitwy o pomyślny przebieg wyborów powszechnych 2012. “Do tego konieczne jest wewnętrzne nawrócenie” – podkreślił biskup.

Po krótkiej adoracji eucharystycznej, której przewodniczył sam biskup, manifestacja zakończyła się odmówieniem Modlitwy w intecji wyborów powszechnych 2012, która będzie odmawiana w całej diecezji w czasie 111 dni, które pozostały do ustalonej daty narodowego plebiscytu: 12 czerwca.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda