Home WiadomościZe Świata Egipt: zastrzelono koptyjską zakonnicę

Egipt: zastrzelono koptyjską zakonnicę

Redakcja

RVNa drodze między Kairem i Aleksandrią zastrzelona została koptyjsko-prawosławna zakonnica. Samochód, którym siostra wracała do swego klasztoru Mar Girgis Khatatba, został w czasie jazdy ostrzelany. Jak dotąd nie ustalono, kto i dlaczego oddał strzały w jego stronę. Pozostałe cztery osoby, które się w nim znajdowały, w tym dwie współsiostry zamordowanej, odniosły rany.

Dochodzące informacje na ten temat nie są jednoznaczne. Jak zapewnia rzecznik koptyjskiego Kościoła prawosławnego ks. Boulos Halim, nie był to atak terrorystyczny. Podkreśla on, że siostra nie była celem zamachu, lecz jedynie znalazła się w polu ostrzału z dwóch samochodów. Wcześniej miejscowe źródła utrzymywały, że był to zaplanowany atak mający podłoże religijne.

Zdarzenie wzmogło niepokój o bezpieczeństwo mniejszości chrześcijańskiej w Egipcie. Kilka dni temu w Al-Arisz na Półwyspie Synaj zastrzelony został koptyjski ksiądz. Wówczas do zamachu przyznały się egipskie oddziały tzw. Państwa Islamskiego.

lg/ rv, avvenire, english.ahram.org.eg

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda