Home WiadomościZe Świata Episkopat Brazylii: potrzebujemy więcej misjonarek i misjonarzy w Amazonii

Episkopat Brazylii: potrzebujemy więcej misjonarek i misjonarzy w Amazonii

Redakcja

Amazonia wciąż pozostaje regionem misji ewangelizacyjnej i przedmiotem szczególnej troski brazylijskich chrześcijan. Problem braku misjonarzy i misjonarek w Amazonii był jednym z najważniejszych punktów dyskutowanych na ostatnim spotkaniu episkopatu Brazylii.

W ostatnich latach episkopat kieruje swoją troskę na ten region kraju, który nadal pozostaje terenem misyjnym, a także wymagającym głębokich reform politycznych dla zagwarantowania sprawiedliwości i pokoju społecznego.

Podczas posiedzenia kard. Cláudio Hummes, przewodniczący Komisji Episkopatu Brazylii ds. Amazonii, przedstawił raport o sytuacji tego regionu Brazylii. Purpurat mówił z troską o naglącej potrzebie zwiększenia liczby misjonarzy i misjonarek w Amazonii. „To jest rzeczywistość, o której słyszałem bezpośrednio od biskupów posługujących w różnych częściach Amazonii. Potrzebujemy więcej misjonarzy i misjonarek. Nawet jeżeli diecezje są bardzo odważne w swojej działalności, to jednak potrzebujemy misjonarzy” – podkreślił kard. Hummes.

Drugą kwestią, którą z niepokojem dyskutowali biskupi, jest projekt zmiany obowiązującego artykułu konstytucyjnego nakładającego na prokuratorów wszystkich szczebli podjęcie z urzędu procesu śledczego w przypadkach denuncjacji korupcji, używania przez polityków pieniędzy społecznych do celów partykularnych czy też występowania takich nadużyć przy wyborach. Episkopat wyraża zaniepokojenie o aktualny stan moralny społeczeństwa i zdecydowany sprzeciw wobec ograniczania kompetencji prokuratorów. Uczestnicy zebrana zadecydowali o przygotowaniu specjalnego dokumentu, który zostanie przesłany do prezydenta, parlamentu i sądu najwyższego.

ks. Z. Malczewski, TChr, Brazylia

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda