Home WiadomościZe Świata Europejski zjazd werbistów

Europejski zjazd werbistów

Redakcja

svdW dniach 17-22 października 2016 roku odbył się w Fatimie zjazd przełożonych prowincji werbistów w Europie.

W spotkaniu wzięli także udział koordynatorzy apostolatów i przedstawiciele z generalatu.

Doroczne zjazdy, organizowane w kolejnych prowincjach, służą wymianie doświadczeń i poszukiwaniu możliwości wspólnych działań. Tym razem dużo mówiono na temat dramatycznie pogłębiającego się kryzysu powołań.

O powadze sytuacji świadczy chociażby fakt, że obecnie w całej Europie werbiści mają tylko jednego nowicjusza. Sporo uwagi poświęcono także przygotowaniom do kapituły generalnej, która odbędzie się w 2018 roku pod hasłem “Miłość Chrystusa przynagla nas. Zakorzenieni w Słowie. Oddani Jego misji”.

W trakcie obrad wybrano nowego przewodniczącego strefy europejskiej, którym został prowincjał niemiecki, o. Martin Üffing. Jego zastępcą został o. Eryk Koppa, przełożony polskiej prowincji.

Wybór Fatimy na miejsce zjazdu nie był przypadkowy. W przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz 100-lecia objawień maryjnych trojgu pastuszkom. W ramach spotkania była zaplanowana Msza św. w miejscu objawień i codzienny różaniec z procesją ze świecami po placu przy Sanktuarium.

W Europie werbiści mają 12 prowincji, które liczą ponad 1100 członków. Stanowi to blisko 20% całości Zgromadzenia.

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda