Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej 2018 odbędzie się w Granadzie

Od 1987 r. europejskie prowincje Zgromadzenia Redemptorystów organizują co kilka lat międzynarodowe spotkania młodzieży związanej z naszą misją i duchowością. Kolejne – w dniach 25-29 lipca 2018 r. – odbędzie się w słonecznej Granadzie w Hiszpanii!

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 30 lat temu w Pagani u grobu św. Alfonsa Liguori, Założyciela Zgromadzenia. Następne w El Espino, Eggenburgu i wielu innych miejscach, także w Toruniu. W ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 nasza młodzież z Europy spotykała się przez kilka dni we Wrocławiu, a następnie w czasie tzw. Dnia Alfonsjańskiego w Krakowie.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Andaluzji w Granadzie pod hasłem: „All Together – Wszyscy Razem”. Zapraszamy na to spotkanie młodzież z naszych duszpasterstw od 16 roku życia wzwyż, by w radosnej i na pewno gorącej atmosferze świętować, dzielić się z rówieśnikami wiarą, przygotowywać do ewangelizacji oraz poznawać to piękne miasto razem z jego największymi skarbami – Alhambrą, katedrą katolickich królów Hiszpanii oraz arabską dzielnicą.

W dniach 12-15 lipca 2017 r. odbyło się w Granadzie spotkanie przygotowawcze, w którym udział wzięli przedstawiciele prawie wszystkich prowincji z Europy. Rozmawiano o stanie duszpasterstwa młodzieży w naszych krajach, celach, marzeniach i sposobach ich realizacji. Obecni byli także przełożeni: o. Pedro Lopez CSsR, Radny Generalny i o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy.

Samo przyszłoroczne spotkanie jest już dobrze zaplanowane, pozostaje tylko zorganizować się w grupę, przyjechać i pięknie je przeżyć. Będzie czas na modlitwę – wspólną i w grupach językowych, warsztaty, zabawę, zwiedzanie i nieco odpoczynku. Ufamy, że dobrze zaowocuje to w naszych duszpasterstwach i życiu uczestników. Szczegóły zostaną podane we wrześniu br.

Zapraszamy do Granady!

WIĘCEJ: Fanpage Redemptorystowskiego Duszpasterstwa Młodzieżowo-Powołaniowego w Hiszpanii na Facebooku

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, Koordynator Duszpasterstwa Młodzieży, Toruń

Za: www.redemptor.pl