Filipiny: Salezjanie zdobywają cztery nagrody i specjalne wyróżnienie na “Catholic Mass Media Awards”

Także w tym roku salezjanie z Filipin okazali się zdobywcami nagród na “Catholic Mass Media Awards”: zdobyli cztery nagrody w różnych kategoriach, a poza tym odebrali wyróżnienie specjalne.

Fundacja “Catholic Mass Media Awards” (CMMA) jest instytucją archidiecezji Manili, współpracującą z Konferencją Episkopatu Filipin, przyznającą nagrody działaczom mediów zarówno na poziomie zawodowym, jak i niezawodowym. Jest otwarta na grupy kościelne i świeckie, organizacje katolickie i niekatolickie, pod tym jednak warunkiem, że ich dzieła nie przeciwstawiają się temu, w co Kościół wierzy i co wyznaje. Komitet wykonawczy zrzesza zarówno przedstawicieli kleru, jak i osoby świeckie, z arcybiskupem Manili jako honorowym przewodniczącym Zarządu tej organizacji.

W tym roku CMMA miała swoją 36. edycję. W ostatnich dziesięciu latach liczne dzieła, zrealizowane przez Salezjanów Księdza Bosko, zostały nominowane, a następnie wybrane spośród finalistów w różnych kategoriach; każdego roku Synowie Księdza Bosko zdobywali jedną lub dwie nagrody. Ale ubiegłego roku i w tym roku wszystkie dzieła zgłoszne do nagrody, dostały się do finału i okazały się laureatami. I tak, w tym roku nagrody otrzymali:

  • ks. Salvatore Putzu – za “Word And Life Magazine”, w kategorii “najlepsze czasopismo młodzieżowe” (nagrodzony po raz trzeci);
  • ks. Armandowi Robleza – za “Yohwel”, w kategorii “najlepsze krótkie opowiadanie” (nagrodzony po raz czwarty);
  • ks. Bernardowi Nolasco – za “Between The Lines”, w kategorii “najlepsza rubryka rozrywkowa” (nagrodzony po raz piąty);
  • Towarzystwu Salezjańskiemu – za “St. John Bosco Today” – Biuletyn Salezjański – w kategorii “najlepsze pismo wspólnoty lokalnej” (nagrodzone po raz pierwszy);
  • Wydawnictwu salezjańskiemu “Don Bosco Press, Inc.”, któremu przyznano specjalne wyróżnienie za “Family Matters” za wysoką jakość czasopisma dla rodzin (wyróżnienie przyznane po raz pierwszy).

Warto odnotować, że “The Family Matters” jest pismem, które pojawiło sie ostatnio na filipińskim rynku, a w czasie, gdy zostało nominowane, wyszło drukiem zaledwie jego dwa numery.

“Tymi nagrodami chcemy oddać cześć i podziękować Jezusowi oraz uczcić św. Franciszka Salezego i św. Jana Bosko, dwóch świętych bardzo znaczących dla świata mediów. My, Salezjanie Księdza Bosko, znajdujemy się na barkach tych dwóch olbrzymów i staramy się pozostać wierni naszemu powołaniu, głosząc Dobrą Nowinę Pana właśnie tak, jak czynili to ci dwaj wielcy święci w odniesieniu do naszego Zgromadzenia” – napisali odpowiedzialni za Biuro Komunikacji Społecznej Filipin, komentując to przyznanie nagród.

ANS – Makati City

Za: www.infoans.org