Home WiadomościZe Świata Franciszek: pracowity koniec wakacji

Franciszek: pracowity koniec wakacji

Redakcja

Coraz bardziej zapełnia się papieski kalendarz na najbliższe tygodnie. 28 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, Franciszek odwiedzi kurię generalną augustianów. Zakon Świętego Augustyna w tym dniu rozpocznie w Rzymie kapitułę generalną, na której zostanie wybrany nowy przełożony. Dla uczestników kapituły Franciszek odprawi Mszę św. 

Z kolei 10 września Papież odwiedzi leżący w centrum Rzymu ośrodek dla uchodźców. Centrum Astalli prowadzone jest przez jezuitów. Franciszek ma m.in. spotkać się z uchodźcami korzystającymi tam z codziennych ciepłych posiłków. Wizyta będzie miała skromny charakter, podobnie jak wcześniejsze papieskie odwiedziny na włoskiej wyspie Lampedusa.

Ośrodek należy do międzynarodowej katolickiej organizacji Jesuit Refugee Service, działającej w ponad 40 krajach. Założona została w 1980 r. przez ojca Pedro Arrupe, przełożonego generalnego Towarzystwa Jezusowego, której zadaniem jest „towarzyszyć, służyć i bronić praw uchodźców i wysiedleńców”. Centrum Astalli wydaje średnio 450 posiłków dziennie. Aktywnie uczestniczy także w koordynacji najważniejszych organizacji zajmujących się ochroną osób ubiegających się o azyl. Towarzyszy także ludziom w ich drodze do integracji ze społeczeństwem.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda