Home WiadomościZe Świata Franciszek przypomina o 175 rocznicy objawień w La Salette

Franciszek przypomina o 175 rocznicy objawień w La Salette

Redakcja

Po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił pielgrzymów i wiernych zgromadzonych w niedzielę na placu św. Piotra i przypomniał między innymi o 175 rocznicy objawień w La Salette.

Drodzy Bracia i Siostry

Jestem blisko ofiar powodzi w stanie Hidalgo w Meksyku, zwłaszcza chorych, którzy zmarli w szpitalu w Tuli i ich rodzin.

Chciałabym zapewnić o moich modlitwach za osoby, które są niesprawiedliwie przetrzymywane w obcych krajach. Niestety są różne przypadki, o różnych i czasami złożonych przyczynach. Chciałbym, aby w ramach należytego wypełnienia sprawiedliwości osoby te mogły jak najszybciej powrócić do swojej ojczyzny.

Pozdrawiam was wszystkich, rzymian i pielgrzymów z różnych krajów – Polaków, Słowaków, z Hondurasu… Brawo! -rodziny, grupy, stowarzyszenia i poszczególnych wiernych. W sposób szczególny pozdrawiam kandydatów do bierzmowania ze Scandicci i Stowarzyszenie Uczniów Sługi Bożego o. Gianfranco Maria Chiti, kapucyna, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku.

Myślę o tych, którzy zgromadzili się w sanktuarium w La Salette we Francji, aby uczcić sto siedemdziesiątą piątą rocznicę objawienia się Matki Bożej, która ukazała się ze łzami w oczach dwóm chłopcom. Łzy Maryi przywodzą na myśl łzy Jezusa płaczącego nad Jerozolimą i Jego cierpienie w Getsemani. Odzwierciedlają one cierpienie Chrystusa z powodu naszych grzechów i są zawsze aktualnym wezwaniem, by powierzyć się Bożemu miłosierdziu.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda