Home WiadomościZe Świata Franciszkanie: 25 lat obecności misyjnej na Salwadorze

Franciszkanie: 25 lat obecności misyjnej na Salwadorze

Redakcja

Z okazji 25-lecia obecności misyjnej w Salwadorze, 19 lipca 2019 roku, franciszkanie z Kustodii prowincjalnej Matki Miłosierdzia w Ameryce Środkowej przeżyli dwie pełne radości i braterstwa uroczystości.

Zakonnicy podziękowali Bogu, sprawując wspólnie Eucharystię w krypcie metropolitalnej katedry w San Salwador; uczestniczyli w niej także niektórzy wierni z parafii pw. Jezusa Miłosiernego.

We wprowadzeniu fr. Erick Gerardo MARÍN CARBALLO, wikariusz klasztoru św. Antoniego z Padwy, przypomniał wszystkim dane historyczne dotyczące przybycia pierwszych braci. Eucharystii przewodniczył fr. Grevin Oliver SIERRA RIVERA, definitor kustodii.

Po przeczytaniu Ewangelii fr. Javier Ernesto GUERRA podzielił się histprujkami na temat tego, jak on i ta pierwsza grupa braci żyli w Salwadorze w 1994 r. Wspominano i dziękowano braciom, którzy dodawali odwagi w tych pierwszych przedsięwzięciach: fr. Lawrence MATTINGLY, fr. Mark WEAVER, fr. Phillip LEY (z Prowincji Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w USA) oraz wszyscy bracia z Ameryki Środkowej, którzy w tamtym czasie popierali i wspierali tę obecność: fr. Delio DÍAZ LEMUS, fr. Marcio Rolando MATUTE BERDE, fr. José Ramiro LAZO MORENO; wszyscy byli obecni.

Eucharystię animował chór „Chleb i życie” z parafii Jezusa Miłosiernego. Na zakończenie Eucharystii bracia modlili się przy grobie św. Oscara Arnulfo ROMERO, prosząc go o wsparcie i odwagę do wspólnego kroczenia drogami wiary ze wszystkimi Salwadorczykami.

Po liturgii wszyscy udali się do nowego klasztoru św. Antoniego z Padwy, który został poświęcony przez fr. Juana Alonso PAGOADĘ ACOSTA, definitora kustodii. Uroczystość zakończył wspólny obiad.

Błogosławimy Boga za to, że pozwolił celebrować ten szczególny dla kustodii moment i za służbę w Jego królestwie.

Fr. Javier Ernesto GUERRA, kronikarz
Za: ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda