Home WiadomościZe Świata Franciszkanie: 50-ta rocznica inauguracji Seraphicum

Franciszkanie: 50-ta rocznica inauguracji Seraphicum

Redakcja

Zaproszenie dla braci całego Zakonu od wspólnoty klasztornej Seraphicum i od Wydziału.

Na 11 października bieżącego roku przypada 50-ta rocznica inauguracji Seraphicum w siedzibie przy ulicy Laurentina. Nasza wspólnota zakonna i Papieski Wydział Teologiczny San Bonaventura będą obchodzić tę rocznicę 16 października. Inauguracja w roku 1964 była uroczysta, pragniemy aby równie uroczysta była celebracja dziękczynna za te 50 lat.
Program dnia przewiduje uroczystą celebrację Eucharystii, czas na refleksję-studium nad Seraphicum oraz koncert. W czasie przeznaczonym na refleksję i studium będziemy chcieli pokazać, ze wszystkimi blaskami i cieniami, wkład Seraphicum w rozwój zakonu; jego aktualne zaangażowanie w promocję kultury i formację; nakreślić perspektywy rozwoju; omówić wkład w projekt formacyjny zakonu. Te tematy zostaną podjęte przez fr. Luciano Bertazzo (dyrektora Centrum Studiów Antoniańskich w Padwie), fr. Domenico Paolettiego (Dziekana Wydziału) i fr. Roberto Carboniego (Sekretarza Generalnego ds. Formacji). Punktem wyjścia dla przedłożenia fr. Luciano Bertazzo będzie książka, napisana specjalnie na tę okazję przez fr. Francesco Costę, zatytułowana: La pontificia facoltà teologica “S. Bonaventura” (1905-2014) nel 50° del Seraphicum (1964-2014). [= Papieski Wydział Teologiczny “S. Bonaventura” (1905-2014) w 50-tą rocznicę Seraphicum (1964-2014)]. Kolejny ważny moment obchodów rocznicowych będzie miał miejsce popołudniem – wysłuchamy koncertu w wykonaniu Chóru Diecezji Rzymskiej, który pod przewodnictwem Marco Frisiny wykona jego własne kompozycje.
Zapraszamy na tę uroczystość, już od teraz, wszystkich braci Zakonu, a szczególnie alumnów wydziału. Jesteśmy pewni, że będzie nas wielu, którzy zapragną podziękować Panu i odnowić swoje zaangażowanie.  Dzień 16 października będzie okazją do podzielenia się tym, czym żyje Seraphicum i tym, do czego jest powołane w Zakonie, szczególnie w jego misji formacyjnej i naukowej.

fr. Felice Fiasconaro, gwardian
fr. Domenico Paoletti, dziekan

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda