Home WiadomościZe Świata Franciszkanie – Chimbote: Konferencja prasowa przed beatyfikacją męczenników

Franciszkanie – Chimbote: Konferencja prasowa przed beatyfikacją męczenników

Redakcja

Na spotkaniu z prasą zaprezentowano logo, hymn, modlitwę oraz malowidło, które będzie rozpowszechniane przed beatyfikacją.

Biskup Chimbote wraz z gronem duchownych przedstawił szczegóły organizacji ceremonii beatyfikacyjnej o. Michała Tomaszka, o. Zbigniewa Strzałkowskiego i ks. Alessandro Dordi.

Arcybiskup Ángel Francisco Simón Piorno poinformował, że przeprowadzona zostanie zbiórka funduszy na pokrycie kosztów organizacji tego wielkiego wydarzenia, które odbędzie się na stadionie Stulecia w Chimbote. Przewiduje się, że przybędzie na nie wielu pielgrzymów, a także reprezentanci Ojca Świętego Franciszka, biskupi, kapłani oraz dyplomaci z Polski i Włoch – miejsc, z których pochodzili męczennicy.

Biskup prezentuje obraz beatyfikacyjny męczenników

„Chimbote będzie na oczach całego świata, więc chcemy przygotować godną ceremonię beatyfikacyjną. Mamy również nadzieję, że władze miejskie zrealizują stosowne ulepszenia w mieście (…), aby pojawiło się w nim więcej zieleni (Chimbote położone jest na pustyni – przyp.red.) i było w nim czysto, jak należy.” – mówił na konferencji prasowej biskup Simón Piorno.

Obraz beatyfikacyjny męczennikówWedług informacji przekazanych na spotkaniu, w najbliższym czasie opublikowane zostaną materiały przeznaczone do rozważania we wspólnotach, a przy szkołach i parafiach pojawią się wielkoformatowe plakaty informujące o męczennikach i ich beatyfikacji.

Biskup Chimbote zaznaczył, że w czasie tej wielkiej uroczystości potrzebne będą setki wolontariuszy, zwłaszcza młodych ludzi, którzy już teraz wyrażają wolę pomocy przy realizacji tego wydarzenia. Biskup podkreślił także, że liczy na otwartość rodzin, które zechcą ugościć u siebie w domach gości i przyjezdnych przybywających na beatyfikację z innych części Peru i świata.

Oficjalny hymn beatyfikacji:

Za: www.meczennicy.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda