Home WiadomościZakony dla Ukrainy Franciszkanie na Ukrainie – pomagają i sami potrzebują pomocy

Franciszkanie na Ukrainie – pomagają i sami potrzebują pomocy

Redakcja

Franciszkanie na Ukrainie przyjmują pod swój dach uchodźców, zajmują się biednymi i bezdomnymi, przygotowują jedzenie dla obrońców kraju. Sami też jednak potrzebują wsparcia. Proszą o sfinansowanie im zakupu dwóch agregatów prądotwórczych.

Franciszkanie w zachodniej Ukrainie w trzech klasztorach przyjmują pod swój dach uchodźców. Wielu z nich jest w drodze do Polski. Na Wschodzie z kolei, w jednym z klasztorów zajmują się biednymi i bezdomnymi, a w drugim z parafianami przygotowują jedzenie dla obrońców kraju.

Zakonnicy jednak sami potrzebują pomocy. Proszą ludzi dobrej woli o sfinansowanie im zakupu dwóch agregatów prądotwórczych 3 fazowych o mocy 14 kW i jednego pieca grzewczego. Darowizny można przekazywać na konto:

BNP Paribas Bank Polska S.A.:

80 1600 1013 1849 4935 4000 0008

Tytuł przelewu: Darowizna – Pomoc Ukrainie

Dane do wpłat zagranicznych:

BIC / SWIFT: PPABPLP

IBAN: PL80 1600 1013 1849 4935 4000 0008

KAI

„Franciszkanie pomagają nie tylko osobom uciekającym z terenu działań wojennych. W wioskach są ludzie niepełnosprawni, obłożnie chorzy – przy nich ktoś musi być […]. Bracia pomagają nie tylko w swoim klasztorze, ale też w tych częściach miasta, gdzie gromadzi się najwięcej uchodźców” – opowiadają reporterowi RMF24.pl ojcowie z Ukrainy: Paweł Odój i Artur Spodar.

Cały reportaż red. Macieja Nycza.

Za: www.franciszkanie.pl

Foto o. Paweł Odój OFMConv

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda