Home WiadomościZe Świata Franciszkanie – Niemcy: doroczne spotkanie delegatury prowincji gdańskiej

Franciszkanie – Niemcy: doroczne spotkanie delegatury prowincji gdańskiej

Redakcja

W poniedziałek 5 lutego 2024 r. w klasztorze w Zell am Harmersbach odbyło się coroczne spotkanie delegatury prowincjalnej w Niemczech należącej do prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego w Polsce (Gdańsk).

Uczestnikami byli zakonnicy posługujący w Hamburgu, Werdohl, Walldürn i w nowo otwartym klasztorze w Zell am Harmersbach. Spotkanie rozpoczęło się już w niedzielę wieczorem od wspólnej kolacji połączonej z rekreacją.

W poniedziałek odmówiono wspólnie jutrznię w kaplicy klasztornej, po czym przystąpiono do obrad. Fr. Krzysztof ROBAK, delegat prowincjalny w Niemczech, pozdrowił współbraci i przedstawił program spotkania. Uczestnicy wymienili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami z życia i pracy w niemieckich diecezjach. Ekonom delegatury fr. Ireneusz WOJTKO zapoznał zgromadzonych z finansami delegatury i stowarzyszenia „Minoriten Maximilian Kolbe”. Z kolei minister prowincjalny fr. Wojciech KULIG podziękował członkom delegatury za ich posługę duszpasterską i za wkład finansowy do budżetu prowincji, a zarazem przedstawił kolejne projekty i poprosił o ich finansowe wsparcie. Delegatura również w tym roku wspomoże misje i zakonny fundusz solidarnościowy.

W południe została odprawiona Msza św. przy ołtarzu Matki Bożej („Maria zu den Ketten”), podczas której Jej opiece zawierzono naszą prowincję zakonną i przyszłość tego sanktuarium. Liturgii przewodniczył minister prowincjalny, który w homilii zachęcił braci do troski o umocnienie franciszkańskiego powołania w dzisiejszym świecie.

Po obiedzie delegat prowincjalny oprowadził braci po sanktuarium i klasztorze.

Fr. Krzysztof ROBAK

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda