Home WiadomościZe Świata Franciszkanie: Poświęcenie kościoła w Santo Domingo

Franciszkanie: Poświęcenie kościoła w Santo Domingo

Redakcja

Uroczystego aktu poświęcenia kościoła św. Antoniego Padewskiego w Santo Domingo de los Tsachilas w Ekwadorze, które miało miejsce w niedzielę 17 listopada 2019 r., dokonał ordynariusz Santo Domingo, Biskup Bertram Víctor Wick Enzler w asyście Wikariusza Prowincji gdańskiej o. Tomasza Ryłko.

Podczas konsekracji dokonano wmurowania w mensę ołtarza relikwii patrona parafii św. Antoniego, a także według starożytnej tradycji relikwii męczenników Kościoła, błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka z Pariacoto w Peru.

W uroczystości wzięli też udział: Sekretarz Prowincji gdańskiej o. Grzegorz Kordek, Delegat prowincjalny na Ekwador o. Michał Paga i inni nasi Misjonarze: o. Krzysztof Kurkiewicz, o. Mirosław Dubiela, o. Zbigniew Braun, br. Mariusz Bartoń, o. Vicente Carloman Tandazo Gallegos, miejscowe duchowieństwo oraz rzesze wiernych.

Budowę kościoła franciszkańskiego w Santo Domingo rozpoczęto w 1999 roku a rok później przystąpiono do budowy klasztoru, choć obecność franciszkanów w Ekwadorze rozpoczęła się właśnie od tego miejsca już w 1995 roku.
W tym miejscu działa bardzo dobrze rozwijające się dzieło pomocy dzieciom Alegria de vivir (Radość Życia), czyli przedszkole, świetlica środowiskowa, zajęcia wyrównawcze i korepetycje, stołówka a także klub sportowy dla dzieci i młodzieży.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda