Franciszkanie – Wilno: Rekolekcje dla FZŚ

www.franciszkanie.gdansk.plW miniony weekend w Wilnie odbyły się rekolekcje dla wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Rekolekcje odbyły się przy parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju (Nowa Wilejka) w dniach 20-22 listopada 2015 r. Poprowadził je o. Mateusz Stachowski z Polski, a uczestniczyło w nich 16 osób. Rekolekcje ukazywały duchowość św. Franciszka z Asyżu w świetle jego życia i pism.

„Staraliśmy się spojrzeć na Franciszka trochę inaczej, niż robi się to zwykle. Kiedy w ten sposób odkrywa się jego duchowość, to można dojść do zaskakujących rezultatów. I tak też było na rekolekcjach” – opowiada o. Mateusz. „Stereotypowe patrzenie na Biedaczynę z Asyżu przysłania czasem jego niesamowite piękno i rzeczywisty sposób życia. Wspólnie z braćmi i siostrami z FZŚ odkrywaliśmy naszego Ojca Franciszka na nowo” – dodaje franciszkanin.

Na rekolekcje składały się: wspólne Eucharystie, konferencje, rozmowy i dyskusje (pytań było wiele), posiłki. Był także czas na spowiedź i adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę wspólnotę zebraną na rekolekcjach odwiedził zaprzyjaźniony z franciszkanami ks. Arnoldas Smalstys.

Na przyszły rok zaplanowano kolejną turę rekolekcji.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.gdansk.pl