Home WiadomościZe Świata Galerie portalu zyciezakonne.pl: Misje Jezuickie w Chiquitos − Boliwia

Galerie portalu zyciezakonne.pl: Misje Jezuickie w Chiquitos − Boliwia

Redakcja

Redukcje misyjne założone przez jezuitów na terenie obecnego departamentu Santa Cruz w wschodniej Boliwii. W latach 1696 – 1760 jezuici założyli tu 10 osiedli do których władze kolonii hiszpańskiej przesiedlały Indian z plemienia Chiquitos. Centralnym punktem każdej osady był kościół, którego architektura w przypadku tych redukcji stanowiła połączenie katolickich i lokalnych tradycji. Najlepiej zachowane misje to : San Francisco Javier, Concepción, Santa Ana, San Miguel, San Rafael i San José.

Jezuici musieli opuścić tę misję w roku 1767, zastąpili ich księża diecezjalni. Obecnie pracę duszpasterską w wikariacie apostolskim Ñuflo de Chávez prowadzą franciszkanie z Zakonu Braci Mniejszych. Od 2001 roku biskupem w Concepcion jest o. Antoni Reimann OFM (ur. W 1952 r.), pochodzący z Opola i należący do wrocławskiej prowincji Św. Jadwigi Śląskiej. W 1990 roku misje zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII ZDJĘĆ

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda