Home WiadomościZe Świata Galerie portalu zyciezakonne.pl: USA – Grand Canyon, wielki kanion rzeki Kolorado

Galerie portalu zyciezakonne.pl: USA – Grand Canyon, wielki kanion rzeki Kolorado

Redakcja

Grand Canyon jest stromym kanionem wyrzeźbionym przez rzekę Kolorado w Stanach Zjednoczonych, w stanie Arizona. Obecnie na jego terenie istnieje park narodowy. Jest uważany za jeden z siedmiu największych cudów natury na świecie. 

Grand Canyon ma 446 km długości oraz do 29 km szerokości i osiąga głębokość ponad 1.800 m. Można w nim obserwować prawie dwa miliardy lat ziemskiej historii geologicznej. Choć specyficzne procesy geologiczne, które doprowadziły do powstania Wielkiego Kanionu są przedmiotem debaty wśród geologów, to jednak ostatnie badania wskazują, iż rzeka Kolorado utworzyła przebieg kanionu co najmniej 17 milionów lat temu. Od tego czasu rzeka kontynuowała pogłębianie i tworzenie kanionu do jego współczesnej konfiguracji.

Przez tysiące lat obszar był stale zamieszkany przez rdzennych Amerykanów, którzy budowali osiedla wewnątrz kanionu i wykorzystywali wiele jego jaskiń. Pierwszym Europejczykiem, który zobaczył Wielki Kanion był García López de Cárdenas z Hiszpanii, który przybył tam w 1540 roku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO GALERII

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda