Home WiadomościZe Świata Generał Braci Mniejszych: Apel o modlitwę dzieci o pokój

Generał Braci Mniejszych: Apel o modlitwę dzieci o pokój

Redakcja

franciszkanie-comMinister Generalny naszego zakonu. o. Michael Perry oraz Kustosz Ziemi Świętej o. Francesco Patton wystosowali list do całego zakonu z prośba o włączenie się w modlitwę dzieci o pokój. Inicjatywa związana jest z nasilającymi się atakami na ludność cywilną podczas działań wojennych w Syrii, których głównymi ofiarami są niewinne dzieci. Bywają one rozstrzeliwane, giną w atakach bombowych, tracą najbliższych i dach nad głową.

Dlatego o. Generał i o. Kustosz proszą, aby w całym Zakonie od początku Adwentu 2016 rozpocząć czas intensywnej modlitwy o pokój w tym rejonie świata zanoszonej do Boga przez dzieci. Inicjatywa ta nosi nazwę „Dzieci modlą się o pokój”. W prośbie tej zawarta jest sugestia, aby szczególnie podczas Mszy świętej z udziałem dzieci odmawiać z najmłodszymi modlitwę franciszkańska o pokój: „O, Panie, uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju…”. Oczywiście modlitwy tej może być więcej i może także mieć formę nabożeństw i innych form liturgicznych. Ojciec Generał oraz ojciec Kustosz apelują, by w naszych parafiach czy wspólnotach znaleźć czas i miejsce, dla wspólnej wraz z dziećmi modlitwy o pokój, szczególnie w pierwszą niedzielę miesiąca.

Fundamentem tej prośby jest postawa szczególnej miłości Jezusa do dzieci i Jego słowa o wielkości i wadze modlitwy dziecięcej, która daje nadzieję, że modlitwy dzieci z całego świata dokonają przemiany serc tych, którzy krzywdzą tych najmniejszych i bezbronnych.

Nie pozostawajmy obojętni na to rozpaczliwe wołanie o pomoc i już dziś przyłączmy się wraz ze wszystkimi wierzącymi oraz wszystkimi ludźmi dobrej woli z całego świata do modlitwy o pokój.

Tekst apelu znajduje się na stronie Kurii Generalnej: www.ofm.org/ofm/?p=11994&lang=it

Została także uruchomiona specjalna strona akcji na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/Children-in-prayer-for-peace 

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda