Home WiadomościZe Świata Generał jezuitów z wizytą w Indiach i Nepalu

Generał jezuitów z wizytą w Indiach i Nepalu

Redakcja

Na przełomie lutego i marca tego roku, Generał Jezuitów, o. Arturo Sosa SJ, przebywa z wizytą w indyjskiej prowincji Darjeeling (Dardżyling) w Himalajach, w regionie miasta Kohima (Indie), a także w Nepalu.

Dardżyling to nazwa dystryktu w północno-wschodnich Indiach, którego stolicą jest miasto o tej samej nazwie, liczące ok. 120 tysięcy mieszkańców i położone na wysokości 2140 metrów n.p.m. Dardżyling jest punktem wyjścia wielu wypraw himalaistycznych. Chrześcijanie stanowią niewiele ponad 5% mieszkańców. Jezuici prowadzą tu kolegia, szkoły podstawowe i średnie, parafie, centra społeczne, a także ośrodki kultury.

Przeczytaj więcej na temat działalności jezuitów z Prowincji Derjeeling.

Na wschód od Dardżyling leży niewielki region Kohima, położony między Birmą, Bangladeszem, Bhutanem i Tybetem. Jezuici służą tutejszej rdzennej ludności na różne sposoby. Prowadzą parafie, 10 szkół średnich, 13 gimnazjów, 26 szkół podstawowych (do których uczęszcza ponad 13 000 uczniów). Prowadzą także kolegium oraz liczne programy szkoleniowe przygotowujące do zawodu.

Natomiast w 30-milionowym, górzystym Nepalu, mieszka niespełna 8 tysięcy katolików. Jezuici są tu zaangażowani w apostolat społeczny i prowadzą w stolicy kraju St. Xavier’s Social Service Centre.

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda