Home WiadomościZe Świata Generał Salezjanów: “Zajmujecie szczególne miejsce w moim sercu”

Generał Salezjanów: “Zajmujecie szczególne miejsce w moim sercu”

Redakcja

Na zakończenie Kapituły Generalnej 27 Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime skierował video-przesłanie do członków Rodziny Salezjańskiej z terenu Inspektorii Bliskiego Wschodu (MOR). Ks. Fernández Artimedał wyraz swojej szczególnej pamięci o “ukochanej Syrii”, jak ją również określił papież Franciszek, i zachęcił młodzież z całego regionu, by nie traciła nadziei. Poniżej przytaczamy cały tekst tego przesłania:

“Drodzy współbracia salezjanie i członkowie Rodziny Salezjańskiej na Bliskim Wschodzie. Pokój wam.

Zwracam się do was słowami zmartwychwstałego Chrystusa. Są to słowa pełne nadziei chrześcijańskiej i salezjańskiego optymizmu. Przełożony Generalny nosi w sercu wszystkie Inspektorie i znane mu są tak liczne miejsca na świecie, w których jest obecne i żywe imię Księdza Bosko i jego system wychowawczy.

Zajmujecie szczególne miejsce w moim sercu. Wy, którzy mieszkacie w miejscach, które przywołują pamięć zrodzenia się naszej wiary w Jezusa Chrystusa i nasze doświadczenie Kościoła. Pozdrawiam was i widzę was w tak wielu sytuacjach podziału, konfliktów, napięć i przemocy. W sposób szczególny myślę o ukochanej Syrii.

Myślę o was, drodzy współbracia, angażujący się każdego dnia w dawanie świadectwa, budując z poświęceniem i odwagą pokój i jedność, oraz życie solidarności i miłości.

I do was mówię, drodzy młodzi z Bliskiego Wschodu, Pokój wam. Wam, młodzi, w szczególny sposób życzę pokoju, który jest warunkiem pomyślnej i radosnej przyszłości. Do was, drodzy młodzi, należy misja, by nie tracić nadziei, i by, jak Ksiądz Bosko, przyjmować, że zawsze jesteśmy dziećmi tego samego Ojca, który nas kocha i zawsze pragnie nas widzieć coraz bardziej szczęśliwymi.

Na nas, Salezjanach Księdza Bosko, spoczywa troska, by mieć was zawsze z nami, zwłaszcza tych z was, którzy cierpią najbardziej. Wy jesteście racją naszego bycia uczniami Księdza Bosko i Pana Jezusa.

Za kilka tygodni będziemy obchodzić Wielkanoc. Jezus ukrzyżowany i zmartwychwstały da nam siłę i swoją radość. Niech Maryja, nasza Matka Wspomożycielka, będzie zawsze dla mnie i was wszystkich Przewodniczką i Mistrzynią, jaką była dla naszego drogiego Księdza Bosko.

Pozdrawiam was z ojcowską miłością, drodzy młodzi, dziękuję wam wszystkim. Ciao najdrożsi!”

Wideo, z napisami w języku arabskim, jest dostępne na ANSChannel.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda