Home WiadomościZe Świata Generał Salezjanów o kolejnym Światowym Kongresie Maryi Wspomożycielki

Generał Salezjanów o kolejnym Światowym Kongresie Maryi Wspomożycielki

Redakcja

W niedzielę, 10 listopada, w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Buenos Aires, w obecności uczestników VIII Światowego Kongresu Maryi Wspomożycielki, pochodzących z 36 krajów, ojciec Rodziny Salezjańskiej – Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime poinformował

, że najbliższy, IX Kongres odbędzie się w Portugalii, w Fatimie, w sierpniu 2023 roku.

W ceremonii zakończenia VIII Światowego Kongresu Maryi Wspomożycielki, która przebiegła w klimacie salezjańskiego świętowania w Bazylice, wybudowanej prez księdza salezjanina architekta Ernesto Vespignaniego, wzięli udział liczni inspektorzy, przełożeni i odpowiedzialni za grupy Rodziny Salezjańskiej; ks. Eusebio Muñoz, delegat Przełożonego Generalnego ds. Rodziny Salezjańskiej; ks. Pier Luigi Cameroni, odpowiedzialny światowy za Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki (ADMA).

Renato Valera, prezes ADMA Primaria z Turynu, oświadczył: “To spotkanie było doświadczeniem związanym z dwoma filarami salezjańskiego charyzmatu: Jezusa Eucharystycznego i Maryi Wspomożycielki. Jestem wzruszony na wieść o miejscu, w którym odbędzie się najbliższe spotkanie, a to zwłaszcza z racji wielkiej miłości, jaką się żywi tam dla Maryi”.

Następnie, o godz. 10.00 w Sanktuarium Przełożony Generalny wskazał drogę działania na najbliższe lata, a następnie zamknął Kongres. “Salezjański wymiar misyjny nas łączy, wychodząc od samego serca Księdza Bosko, a historia tego narodu mówi nam o jego miłości w niesieniu Ewangelii. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że jesteśmy Kościołem misyjnym” – powiedział.

Ks. Á.F. Artime przypomniał również dzieło salezjańskich misjonarzy w tym zakątku świata, a zwłaszcza zaangażowanie w niesienie kultu Maryi w tych miejscach, także tych najtrudniejszych, jak Meruri w Brazylii.

Następnie przybliżył niektóre elementy, które są kluczowe dla pracy osobistej, a przede wszystkim dla salezjańskiego posłannictwa każdego syna Maryi Wspomożycielki. “Maryja nas zna, zna nasze marzenia i nasze projekty. Bierze nas za rękę i powoli prowadzi nas do Chrystusa” – stwierdził, a potem zachęcił wszystkich uczestników Kongresu od głębokiego przeżywania swojego życia duchowego i pytania siebie w każdej chwili: “Czego chcesz ode mnie, Panie? Jest to pytanie, które każdy musi sobie postawić, aby zgłębić życie i swoją misję w tym świecie”.

Na koniec Przełożony Generalny oświadczył, że “Maryja jest naszą matką i mówi nam, jak to czyni w Ewangelii: “Uczyńcie to, co wam powie Bóg!”. Po Eucharystii, przed wejściem do kaplicy Maryi Wspomożycielki, dokonał zamknięcia VIII Kongresu i ogłosił miejsce następnego, udzielając błogosławieństwa i dziękując wszystkim za udział.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda