Home WiadomościZe Świata Generał Salezjanów: Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Bpa Giuseppe Cognaty

Generał Salezjanów: Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Bpa Giuseppe Cognaty

Redakcja

Publikujemy oficjalny Komunikat, w którym Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime informuje, że Papież Franciszek, w odpowiedzi na wniosek skierowany przez Grupę Prawników Katolickich, zezwolił na rozpoczęcie Procesu Beatyfikacyjnego Bpa Giuseppe Cognaty, salezjanina, biskupa Bovy i założyciela Salezjanek Oblatek Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rzym, 18 kwietnia 2020

Oficjalny komunikat Przełożonego Generalnego

Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Bpa Giuseppe Cognaty (1885-1972), salezjanina, biskupa Bovy, założyciela Salezjanek Oblatek Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przełożony Generalny Salezjanów, ks. Ángel Fernández Artime z radością informuje w tym czasie Wielkanocy i w bliskości święta Bożego Miłosierdzia, że Kongregacja ds. Kanonizacyjnych w liście przesłanym w dniu 15 kwietnia 2020 r. do Postulatora Generalnego Salezjanów (Prot. VAR. 8579/20) ks. Pierluigiego Cameroniego, który podpisał bp Marcello Bartolucci, sekretarz tejże Kongregacji, napisała: «Jest mi miło poinformować Księdza, że Kongregacja ds. Nauki Wiary, listem nr prot. 911/1935-AS265-74579 z 17 lutego, przekazała tej Dykasterii, że Ojciec Święty „po uważnej i dokładnej analizie odpowiedział pozytywnie na prośbę zakonników i świeckich, którzy prosili o otwarcie Procesu beatyfikacji JE Bpa Giuseppe Cognaty, salezjanina, biskupa Bovy”».

Należy się gorące podziękowanie Ojcu Świętemu za zaangażowanie i podjęcie tej decyzji, zarówno przemyślanej, jak i przejrzystej co do zastosowanej formy, która łączy w sobie wartości prawdy i sprawiedliwości.

Wdzięczność należy się przede wszystkim Grupie Katolickich Prawników, za ich kluczową i determinującą rolę, jaką odegrali, a także tym wszystkim, którzy w różnym czasie i w różny sposób doprowadzili do tego momentu, tak bardzo oczekiwanego przez całą Rodziną Salezjańską, a w sposób szczególny – Salezjanki Oblatki Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak również Wspólnotę kościelną.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda