Home WiadomościZe Świata Genua: Sakra biskupia byłego generała zakonu franciszkanów

Genua: Sakra biskupia byłego generała zakonu franciszkanów

Redakcja

W sobotę 11 lipca 2020 r., podczas Mszy Świętej o godz. 18, na Placu Zwycięstwa w Genui, abp Marco Tasca OFMConv przyjął sakrę biskupią z rąk kard. Angelo Bagnasco.

Z powodu pandemii liturgia była sprawowana na głównym placu miejskim, by mogła w niej wziąć udział większa liczba wiernych (ok. 1000). Oprócz władz, uczestniczyli w niej krewni i przyjaciele nowego arcybiskupa oraz wielu współbraci zakonnych, zwłaszcza z prowincji włoskiej św. Antoniego z Padwy (Włochy Północne).

Na zakończenie uroczystości abp Marco Tasca wyraził wdzięczność przede wszystkim Panu Bogu za dar życia i za powołanie do życia zakonnego i kapłańskiego. Z kolei zwrócił się do papieża Franciszka, dziękując mu za obdarzenie go zaufaniem i mianowanie arcybiskupem Genui. Podziękował też kard. Angelo Bagnasco za jego obecność i za dotychczasowe przewodzenie Kościołowi w Genui. Następnie skierował myśl do wiernych całej archidiecezji i podkreślił, że nowy pasterz chce być jak ojciec i brat wszystkich, aby każdy stał się zatroskany o dobro innych.

Na koniec dziękował swojej rodzinie i Zakonowi Braci Mniejszych Konwentualnych, a także wielu osobom, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości.

„A teraz, umiłowani bracia i siostry, zaczynamy służyć Panu, szukając razem oblicza Ojca, aby być autentycznymi świadkami radości z przynależności do Jego Syna Jezusa Chrystusa” – tymi słowami zakończył swoje wystąpienie.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda