Home WiadomościZe Świata Gniewań: Kradzież relikwii z oblackiego sanktuarium

Gniewań: Kradzież relikwii z oblackiego sanktuarium

Redakcja

Nieznany sprawca ukradł relikwie błogosławionych Sióstr Nazaretanek z Nowogródka. Znajdowały się one w sanktuarium św. Józefa w Gniewaniu na Ukrainie. Oprócz nich zaginęły pamiątkowe magnesy z wizerunkiem gniewańskiego sanktuarium, co może wskazywać na charakter rabunku. Duszpasterze parafii zaapelowali o pomoc w odnalezieniu relikwii. Wśród wielu hipotez wskazano na możliwość sprzedania ich w jednym z lombardów działających w mieście. Jak wskazują parafianie, drobne kradzieże, jakich doświadczali w okolicy świątyni, często kończyły się odnalezieniem skradzionych przedmiotów właśnie w pobliskich lombardach.
Naprawdę musimy znaleźć relikwie. Prosimy o rozpowszechnianie tych informacji – napisali misjonarze oblaci z Gniewania.

Błogosławione Siostry Nazaretanki z Nowogródka – męczennice okresu II wojny światowej. Jedenaście zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, rozstrzelanych przez niemieckiego okupanta 1 sierpnia 1943 roku w okolicach Nowogródka na Białorusi.

(pg)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda