Home WiadomościZe Świata Haiti: porwano kolejnego kapłana

Haiti: porwano kolejnego kapłana

Redakcja

W miejscowości Croix des Bouquet na przedmieściach Port-au-Prince nieznani dotychczas sprawcy uprowadzili ks. Jeana-Yvesa Medidora, proboszcza parafii Najlepszego Chrystusa Króla w stolicy Haiti. O zdarzeniu, do którego doszło 10 marca, oznajmił portal Mano Actualité 14 bm. Według bardzo skąpych danych uzbrojona grupa zakapturzonych mężczyzn porwała kapłana w pobliżu miejsca jego zamieszkania.

Obecne porwanie nastąpiło w kilka tygodni po odzyskaniu wolności przez ks. Antoine’a Macaire Christiana Noaha – misjonarza klaretyna z Kazalu na północy kraju, uprowadzonego 7 lutego.

Croix des Bouquets – przedmieście Port-au-Prince – pozostaje od dawna pod kontrolą zbrojnego ugrupowania zwanego “400 Mawzoo”, “wyspecjalizowanego” w porwaniach ludzi.

Ks. Medidor należy do Zgromadzenia Kapłanów św. Wiatora (wiatorianów; CSV) – wspólnoty zakonnej, założonej w 1830 w Lyonie przez miejscowego księdza, sługę Bożego Louisa Querbesa (1793-1859). Patron Zgromadzenia św. Wiator z Lyonu żył w drugiej połowie IV wieku i zmarł w wieku 18 lat jako lektor-pustelnik w Egipcie.

kg (KAI/FIDES) / Port-au-Prince

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda