Home WiadomościZe Świata Haiti: uwolniono porwaną siostrę zakonną

Haiti: uwolniono porwaną siostrę zakonną

Redakcja

W Haiti uwolniono uprowadzoną 8 stycznia zakonnicę. Siostra Dachoune Sévère została zwolniona przez porywaczy 10 stycznia wieczorem i przebywa w domu swego Zgromadzenia Małych Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Poinformowała o tym misyjna agencja Fides, powołując się na sekretarza generalnego Konferencji Zakonników Haiti o. Gilberta Peltropa. – Dziękujemy Bogu za uwolnienie siostry, a jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy modlili się o jej uwolnienie – napisał duchowny.

Misjonarz redemptorysta o. Renold Antoine przypomina, że porwanie zakonnicy jest jednym z dziesiątków przypadków uprowadzeń, do jakich dochodzi codziennie w aglomeracji stołecznego Port-au-Prince. – Dotychczas władze państwowe nie zrobiły nic, by powstrzymać te przestępstwa, które sieją lęk wśród mieszkańców Haiti – zaznacza zakonnik.

Kraj ten od lat przeżywa ciężki kryzys społeczno-gospodarczy, który w wielu wypadkach prowadzi ludzi do rozpaczy i całkowitego braku bezpieczeństwa. Mieszkańcy Haiti od wielu miesięcy są nękani przez grupy zbrojne, siejące strach i terror w niektórych dzielnicach stolicy, a od pewnego czasu także w innych miastach. Wolontariusze katoliccy i zgromadzenia zakonne nie wiedzą już, jak wśród najbardziej potrzebujących rozdzielać niewielką pomoc, jaką rozporządzają, aby nie być zaatakowanymi, okradzionymi lub zmuszanymi do płacenia okupu.

pb (KAI/Fides) / Port-au-Prince
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda