Home WiadomościZe Świata Hiszpania: Dzień Ludzi Morza i święto Matki Bożej z Góry Karmel

Hiszpania: Dzień Ludzi Morza i święto Matki Bożej z Góry Karmel

Redakcja

„Apostołowie morza: świadkowie nowej ewangelizacji” – pod takim hasłem Kościół w Hiszpanii obchodzi Dzień Ludzi Morza. Ich patronką jest Matka Boża z Góry Karmel, Stella Maris.

Nadbrzeżne miejscowości, porty, statki i kutry rybackie przybrały się dzisiaj w odświętne kolory. O świcie do wielu portów wpłynęły kutry z wizerunkiem Matki Bożej z Góry Karmel, patronki ludzi morza. Jest on wystawiony przez cały dzień do publicznej czci, a wieczorem wynoszony w uroczystej procesji. Zgodnie z tradycją marynarze zapraszają na smażone sardynki.

„Kiedy przyjmujemy Pana, rozpoczyna się w nas nowe życie, które rodzi się z miłości. To doświadczenie nowego życia w Chrystusie nie jest jedynie czymś osobistym, ale powinno być dzielone z innymi. Widzimy to, kiedy Jezus posyła apostołów do wszystkich narodów i na cały świat (por. Mk 16, 15). Jesteśmy więc powołani, aby stać się wiernymi świadkami Ewangelii” – napisał w okolicznościowym liście bp Luis Quinteiro Fiuza, odpowiedzialny za duszpasterstwo ludzi morza z ramienia episkopatu Hiszpanii. „Maryja jest wielką nauczycielką, Gwiazdą Morza, która prowadzi nas przez trudne wody życia, a w sposób szczególny w tych bolesnych chwilach kryzysu ekonomicznego i bezrobocia” – czytamy w liście.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda