Home WiadomościZe Świata Hiszpania: kongres dziewic konsekrowanych w Pampelunie

Hiszpania: kongres dziewic konsekrowanych w Pampelunie

Redakcja

W Pampelunie odbył się krajowy kongres dziewic konsekrowanych. Obrady, w których wzięło udział ponad 60 osób, odbyły się pod hasłem „Stan dziewic w świetle Błogosławieństw”.

Obradom, w których uczestniczyli również kapłani z różnych diecezji, przewodniczył bp Joaquín López de Andújar, odpowiedzialny z ramienia episkopatu Hiszpanii za dziewice konsekrowane.

Poszczególne tematy dotyczyły m. in. następujących zagadnień: „Szczęście według ewangelicznych Błogosławieństw a dziewice konsekrowane”, „Kobieta konsekrowana w nauczaniu św. Jana z Avili”, „Ubóstwo ewangeliczne” oraz „Zaangażowanie dziewic konsekrowanych w działalność ewangelizacyjną diecezji”.

Uczestnicy kongresu zwrócili uwagę na fakt, że w ostatnich latach obserwuje się wzrost liczby dziewic konsekrowanych w Hiszpanii. Wiele miejsca poświęcono modlitwie o pokój, szczególnie na Bliskim Wschodzie.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda