Home WiadomościZe Świata Hiszpania: maryjny kongres w Saragossie

Hiszpania: maryjny kongres w Saragossie

Redakcja

„Maryja nauczycielką wiary” – pod takim hasłem trwał w Saragossie VIII Krajowy Kongres czcicieli Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Brało nim udział ponad 450 osób z całej Hiszpanii, głównie członków Rodziny Salezjańskiej. Obrady otworzył abp Maunel Ureña, metropolita Saragossy.

Kongres odbywał się w ramach Roku Wiary, w trakcie przygotowań do 200-lecia urodzin Jana Bosko oraz w 40. rocznicę pierwszego Krajowego Kongresu Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, który odbył się w Sewilli w 1973 r.

Uczestnicy pragną przyjrzeć się wierze Maryi, która „staje się życiem i zasadą wychowawczą nie tylko wobec Jezusa, ale także uczniów wczoraj i dziś”. Dzięki temu Maryja jest prawdziwą „nauczycielką wiary” – podkreślają organizatorzy. Ważnym punktem jest „aktualizacja pedagogii dobroci Jana Bosko, jego systemu prewencyjnego (rozum, religia i uprzejmość), duchowości i metody Rodziny Salezjańskiej”. Ponadto uczestnicy kongresu, biorąc pod uwagę zachodzące zmiany społeczne, będą zastanawiali się nad sposobami przekazu wiary i czci do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, szczególnie młodym pokoleniom.

Kongres zakończył się 2 czerwca.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda