Hiszpania: niedziela małych misjonarzy

Pod hasłem „Dzieci pomagają dzieciom” przebiega tegoroczna kampania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Tak było i w Hiszpanii. Przez cały tydzień w tamtejszych szkołach i parafiach odbywały się spotkania z misjonarzami, projekcje filmów o tematyce misyjnej czy też specjalne aukcje.

Wszystkie dzieci mogą pomóc swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci uczy hiszpańskich maluchów, że radość polega nie na posiadaniu, ale na dzieleniu się z innymi. A potrzeby są ogromne – mówi Anastasio Gil, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Hiszpanii. Jednocześnie zaprasza wszystkich do współpracy. – Orędzie tego dzieła papieskiego jest jeszcze wciąż zbyt mało znane tam, gdzie formowane są hiszpańskie dzieci”.

W 2013 r. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci przekazało blisko 22 mln euro na pomoc najmłodszym w trudnej sytuacji. Pozwoliło to na zrealizowanie ponad 3 tys. projektów jak m. in. szkoły, sierocińce czy szpitale. Dzieci z Hiszpanii zebrały ponad 2 mln 100 tys. euro. Przez 170 lat Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci pomogło milionom dzieci z całego świata bez względu na ich rasę, kulturę czy narodowość.

„Dzieło Misyjne Dzieci interpretuje wiernie oblicze Kościoła, jakie papież Franciszek ukazuje nam każdego dnia” – podkreśla ks. Anastasio Gil.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt 

Za: Radio Watykańskie