Hiszpania: rekord „hojności na misje”

RVMimo kryzysu Hiszpania wciąż jest w czołówce, gdy chodzi o wspieranie ewangelizacji. „Hiszpanie pobili rekord w hojności na misje” – informuje dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w tym kraju. W ostatnim roku zebrano na ten cel o blisko 20% więcej ofiar niż rok wcześniej.

W tym roku Papieskie Dzieła Misyjne w Hiszpanii przeznaczą na różne projekty duszpasterskie 18,5 mln euro, o ponad 3 mln więcej niż w 2014 r. „Zwiększenie o blisko 20% było możliwe głównie dzięki spadkom i darowiznom, choć należy podkreślić także znaczący wzrost w ponad połowie hiszpańskich diecezji będący owocem drobnych składek wiernych” – mówi ks. Anastasio Gil García. Krajowy dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych jest wdzięczny „wszystkim wolontariuszom, którzy dzięki swojej bezinteresownej pracy zarazili Hiszpanów hojnością na rzecz najbardziej potrzebujących”.

W Hiszpanii ofiary na cele Papieskich Dzieł Misyjnych zbierane są podczas dorocznych kampanii, z których najważniejszą jest niedziela misyjna Domund. W ostatnich latach obserwuje się wzrost darowizn na cele ewangelizacyjne.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.