Home WiadomościZe Świata Hiszpania: święto patronalne redemptorystów

Hiszpania: święto patronalne redemptorystów

Redakcja

Hiszpańscy redemptoryści obchodzą swoje święto patronalne. W trzecią niedzielę lipca przypada uroczystość Najświętszego Odkupiciela, po łacinie Redemptor i stąd pochodzi właśnie polska nazwa zgromadzenia.

Główne uroczystości odbyły się w miejscowości El Espino koło Burgos. W średniowiecznym, pobenedyktyńskim klasztorze rozpoczęła się 15 lipca, już po raz 30., Misja Młodych, w której udział bierze młodzież z całego kraju. Przez najbliższy tydzień odbędzie się szereg spotkań poświęconych wierze oraz nowej ewangelizacji. “Być misjonarzem to być posłanym… Jako posłani przez miłość jesteśmy wezwani do tego, by wcielać Bożą miłość w naszym życiu, w naszych słowach i konkretnych działaniach” – napisał w okolicznościowym liście ks. Michael Brehl, przełożony generalny redemptorystów.

Hiszpańscy redemptoryści mają dzisiaj kolejny powód do świętowania: po 85. latach obecności w krajach Ameryki Środkowej została erygowana w Gwatemali nowa Prowincja Ameryki Środkowej. Obejmuje ona takie kraje jak Kostaryka, Nikaragua, Panama, Salwador, Honduras i Gwatemala.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda