Home WiadomościZe Świata Hiszpania – „Twoje zadanie: zmienić świat”. Salezjanie zachęcają młodych do odkrycia swojego powołania i zmiany świata

Hiszpania – „Twoje zadanie: zmienić świat”. Salezjanie zachęcają młodych do odkrycia swojego powołania i zmiany świata

Redakcja

W tym miesiącu, który zakończy się świętem ku czci Księdza Bosko, salezjanie z Hiszpanii realizują kampanię, która ma na celu zachęcenie dzieci, nastolatków i młodzieży do rozeznania swojego powołania: “Twoje zadanie: zmienić świat”.

“W obliczu nisprawiedliwości, która nas otacza (ubóstwo, korupcja, wojny, śmierć, wykorzystnie, egoizm…), nasze oczy, a przede wszystkim nasze serca odczuwają współczucie. Jak Jezus z Nazaretu czujemy się wezwani do stawienia czoła wyzwaniu zmiany świata, wychodząc od naszej wiary, od pytania, jakimi Bóg chce nas widzieć i w jaki sposób mamy przeżywać nasze codzienne życie. Bóg liczy na nas, aby uczynić swoje Królestwo rzeczywistością! Nasze przymioty i nasze talenty stanowią dobre narzędzie do wykonania tego zadania, ponieważ oddajemy je do dyspozycji innych, jak czynił to Ksiądz Bosko w odniesieniu do najuboższych chłopców Turynu” – oświadczają promotorzy powołaniowej kampanii salezjanów realizowanej w 2019 roku.

Celem tej kampanii jest przyjrzenie się, pod kątem wiary, swojemu życiu, co może pomóc odkryć głębszy sens własnego istnienia i propozycję powołaniową , jaką Bóg ma względem każdego z nas: misję, która wypełnia sensem życie i motywuje do budowania lepszego świata.

Dlatego został również zrealizowany promocyjny filmik, w którym powołanie “mówi” i prosi, by go odkryć. Przedstawia się jako siła nędowa, pozwalająca zwalczyć niesprawiedliwość i budować bardziej ludzki świat, a jednocześnie – “bardziej Boży”.

Aby ożywić tę kampanie, zastosowano różne środki i materiały, które oddano do dyspozycji wychowawców, animatorów, zakonników, katechetów i działaczom duszpasterskim z placówek salezjańskich, by mogli je wykorzystać w klasach, ośrodkach młodzieżowych, w parafiach, w ramach platform społecznych… 

Materiały kampanii powołaniowej 2019 są dostępne na stronie www.sersalesiano.com, z uwzględnieniem różnych odbiorców. W ten sposób kultura powołaniowa może się rozszerzyć na wszystkie środowiska salezjańskie.

(ANS – Madryt)

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda