Home WiadomościZe Świata Hiszpania: zakony modlą się za ofiary pandemii

Hiszpania: zakony modlą się za ofiary pandemii

Redakcja

Zgromadzenia zakonne w Hiszpanii modlą się dzisiaj za ofiary pandemii. Z powodu koronawirusa zmarło ponad 400 zakonników i zakonnic z ok. 80 zgromadzeń. Liczba ta nie obejmuje zakonów kontemplacyjnych, instytutów świeckich ani nowych form życia apostolskiego.

Koronawirus uderzył bardzo mocno we wspólnoty życia zakonnego w Hiszpanii. W mediach stale pojawiają się doniesienia o kolejnych zakażeniach. Jednym z ostatnich jest dom macierzysty Zgromadzenia Sióstr Krzyża w Sewilli, gdzie obecność wirusa stwierdzono u 95 sióstr. Liczba zmarłych zakonników i zakonnic systematycznie rośnie. Wysoka śmiertelność związana jest głównie z zaawansowanym wiekiem osób zakonnych.

Dzisiaj zgromadzenia zakonne modlą się za swoich zmarłych dziękując Bogu za ich wierność, poświęcenie i wytrwanie w powołaniu. „Sądzę, że liczba zmarłych na Covid-19 jest wyższa. Niektóre siostry zmarły z objawami koronowirusa. Testów już nie wykonano. Cierpimy z powodu ich śmierci, ale przede wszystkim dziękujemy Bogu za ich powołanie”, mówi s. Franciszka Gómez, przełożona generalna Sióstr Zelatorek Królestwa Serca Jezusa.

Marek Raczkiewicz CSsR – Hiszpania

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda