Home WiadomościZe Świata Rapujący zakonnik: Kościół i współczesne media dobrze do siebie pasują

Rapujący zakonnik: Kościół i współczesne media dobrze do siebie pasują

Redakcja

Kościół katolicki i współczesne media dobrze do siebie pasują – twierdzi mieszkający w Wiedniu franciszkański raper, o. Sandesh Manuel.

„Niezależnie od tego, czy zwracasz się do ludzi w kazaniu podczas nabożeństwa w kościele, czy w wystąpieniu na YouTube, zawsze chodzi o autentyczność. Ludzie zauważą, czy to naprawdę pochodzi z twego głębokiego przekonania” – powiedział zakonnik w internetowym podkaście z cyklu „Błogosławiony, kto uwierzył”.

Ojciec Sandesh podkreślił, że dla niego najważniejsza jest osobista rozmowa w kościele z ludźmi.

Teraz jednak mamy inne czasy, nie tylko z powodu koronawirusa. Wielu ludzi ma kontakt z Kościołem tylko online, wielu nie chodzi do kościoła. Tym ludziom trzeba coś zaproponować, trzeba się starać dotrzeć do nich i nawiązać kontakt”, stwierdził franciszkanin.

Jak zauważył, wielu seniorów odkryło WhatsApp, Skype’a czy Facebooka. „Oni często piszą komentarze na moim kanale YouTube”, powiedział i dodał, że „Kościół powinien być bardziej otwarty na nowe media i bardziej sprzyjać eksperymentom”.

Pochodzący z Indii zakonnik rozpoczął obecnie na swoim kanale YouTube muzyczną wędrówkę przez wszystkie kraje związkowe Austrii. Pragnie je wszystkie „sportretować muzycznie” w 2021 roku.

Urodzony w 1980 roku w Bengaluru w Indiach o. Sandesh Manuel wstąpił do zakonu franciszkanów w wieku 17 lat. Od 2013 roku mieszka we wspólnocie franciszkańskiej w Wiedniu. Od tego czasu rapuje i śpiewa także po niemiecku. W Wiedniu studiuje też w szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda