Home WiadomościZe Świata Ikona MB Nieustającej Pomocy pobłogosławiona przez Franciszka dociera do Peru

Ikona MB Nieustającej Pomocy pobłogosławiona przez Franciszka dociera do Peru

Redakcja

Wierzący katolicy z Piura w Peru, szczególnie czciciele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będą uczestniczyć od 30 listopada 2017 r. w nawiedzeniu ich wspólnoty przez jedną z wędrujacych po świecie kopii tej cudownej ikony, pobłogosławioną przez papieża Franciszka w 2016 r. w czasie obchodów 150-lecia przywrócenia jej do kultu i powierzenia redemptorystom, a wykonaną przez o. Eugeniusza Karpiela CSsR.

Wizerunek ten aktualnie przemierza Amerykę Łacińską i Karaiby – kończy wizytę w Ekwadorze i przybędzie do Peru. Jak relacjonuje o. Grimaldo Garay Zapata CSsR, zostanie przyjęty na granicy na moście Macará i zostanie przewieziony do parafii św. Andrzeja w Tambogrande, gdzie pozostanie do 3 grudnia, a  następnie w Piura do 11 grudnia.

Trzecia faza obchodów jubileuszu ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczęła się 27 czerwca 2016 r. i nazwana została „misyjną” – przez peregrynację jej kopii po świecie chcemy odnowić się w naszej misji i dalej czynić to, co polecił redemptorystom bł. Pius IX, by stała się znana na całym świecie.

Kopie ikony przygotowane w większości przez polskiego redemptorystę z Krakowa, o. Eugeniusza Karpiela, po pobłogosławieniu ich przez papieża Franciszka, powędrowały na wszystkie kontynenty, do sanktuariów, parafii i wspólnot naszego zgromadzenia, aby każdy mógł doświadczyć obecności Maryi, która pielgrzymuje do Boga wraz ze swym ludem. W ten sposób ikona staje się narzędziem ewangelizacji.

oprac. red za: cssr.news

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda