Home WiadomościZe Świata Indie: Biskupi z Kerala domagają się rychłego uwolnienia ks. Toma Uzhunnalila

Indie: Biskupi z Kerala domagają się rychłego uwolnienia ks. Toma Uzhunnalila

Redakcja

infoansRada Biskupów Katolickich indyjskiego stanu Kerala (ang. KCBC) wyraziła swoje zaniepokojenie, jako że zachodzi niepewność co do uwolnienia ks. Toma Uzhunnalila, kapłana salezjanina z Indii, pochodzącego właśnie z Kerala, który został porwany w dniu 4 marca w czasie ataku terrorystycznego w domu sióstr misjonarek miłości w mieście Aden, w Jemenie. Również ks. Maria Arokiam Kanaga, salezjanin, radca regionu Azja Południowa, wyraził swoje zaniepokojenie z powodu zaistniałego impasu i wezwał do zdwojenia wysiłków mających na celu uwolnienie salezjanina.

W przesłaniu, które przekazali w ubiegłą środę, 8 czerwca, Rada Episkopatu Kerala, stały organ, który tworzą biskupi katoliccy tego stanu, zarządał zarówno od administracji centralnej, jak i zarządu stanu Kerala, by zadbano o o możliwie jak najszybsze uwolnienie kapłana.

“KCBC jest bardzo zaniepokojona z powodu niepewności co do uwolnienia ks. Toma Uzhunnalila. Domagamy się od rządów centralnych i stanowego podjęcia szczerych wysiłków, aby doprowadzić do rychłego uwolnienia go z rąk rebeliantów w Jemenie” – czytamy w komunikacie prasowym, jaki wystosowała po dwudniowym spotkaniu, które odbywało się w Kochi, handlowej stolicy stanu Kerala.

Minister spraw zagranicznych stanu Kerala, Gen VK Singh, stwierdził ubiegłego miesiąca w Kottayam, że nie ma żadnej “negatywnej” informacji dotyczącej losów 57-letniego salezjanina kapłana.

Ze swojej strony także radca regionu salezjańskiego Azja Południowa, ks. Maria Arokiam Kanapega, salezjanin, wyraził głęboki smutek faktem, iż nie doprowadzono, jak obiecywano, do szybkiego przerwania impasu w sprawie porwania ks. Uzhunnalila, który był jego uczniem. Ks. Kanaga odwiedził Aden kilka lat temu, gdzie mógł osobiście podziwiać dobrą pracę ks. Uzhunnalila i sióstr misjonarek miłości Matki Teresy z Kalkuty. “Szkoda, że ich służba na rzecz ubogich i chorych, wypełniana niezależnie od różnic religijnych, nie została doceniona” – stwierdza radca, dziękując tym wszystkim, którzy usiłują doprowadzić do uwolnienia porwanego salezjanina i zachęca ich do zwiększenia wysiłków, by do tego doszło.

ANS – Kochi

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda