Home WiadomościZe Świata Indie: Minister jemeński zapewnia: ks. Tom Uzhunnalil SDB “wciąż żyje”

Indie: Minister jemeński zapewnia: ks. Tom Uzhunnalil SDB “wciąż żyje”

Redakcja

W czasie oficjalnego spotkania, które miało miejsce w Indiach, wicepremier i ministr spraw zagranicznych Jemenu, pan Abdulmalik Abduljalil Al-Mekhlafi, oświadczył, że zgodnie z informacjami, jakimi dysponuje, ks. Tom Uzhunnalil, salezjanin kapłan z Indii, porwany w Jemenie 4 marca 2016 roku, “wciąż żyje”, zapewniając, że rząd jemeński “zrobi wszystko, co możliwe, aby doprowadzić do jego uwolnienia”. 

Pan Al-Mekhlafi, który w dniu dzisiejszym, 13 lipca, kończy swoją czterodniową wizytę w Indiach, spotkał się we wtorek, 11 lipca, ze swoim odpowiednikiem, panią minister Sushma Swaraj, która w czasie serdecznej i długie rozmowy wyraziła zaniepokojenie jej rządu z powodu sytuacji, w jakiej się znalazł ks. Uzhunnalil i jego zdrowia, potwierdzając gotowość dyplomatów indyjskich do towarzyszenia władzom jemeńskim w uwolnieniu tego salezjanina “z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa i w jak najszybszym czasie”. 

Zgromadzenie Salezjańskie, które nie przestaje śledzić z uwagą losów ks. Uzhunnalila, ponawia zachętę do modlitwy w jego intencji, jego rodziny i jego uwolnienia.

ANS – Nowe Delhi

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda